PROJEKT “POMORSKIE DZIECIOM”

Projekt „Pomorskie dzieciom”, realizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 6.2.2. Rozwój usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem udzielania Grantów jest wsparcie w walce z epidemią COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom poprzez wsparcie dzieci i młodzieży przebywających w Domu pod Azaliami, Domu nad Potokiem, Domu nad Jasieniem i Domu pod Lawendami oraz wsparcie kadry wymienionych placówek.

W ramach projektu „Pomorskie dzieciom” realizowanego w ramach Poddziałania 6.2.2 Rozwój Usług Społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, zgodnie z umowami Nr 22/U-ROPS-EFS/2021 i Nr 47/U-ROPS-EFS/2022, Fundacja dla Rodziny „Ogniska Nadziei” informuje, że planuje zachować trwałość miejsc świadczenia usług społecznych w okresie trwałości grantu tj.

przez 22 miesiące (do 30.04.2025 r.),  w 3 placówkach  w Gdańsku: „Dom pod Azaliami” (14 miejsc), Dom nad Potokiem” (14 miejsc), „Dom nad Jasieniem” (14 miejsc) oraz przez 8 miesięcy (do 29.02.2024 r.) w placówce w Rumi „Dom pod Lawendami” (14 miejsc) poprzez realizację :

• konsultacji psychologicznych oraz długoterminowych terapii psychologicznych (psychoterapii);
  • działań socjoterapeutycznych rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne wychowanków

Fundacja dla Rodziny „Ogniska Nadziei” deklaruje gotowość do realizacji powyższych usług wobec osób chętnych.